گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
بخش رسانه ای

- رسانه های بوسنی و هرزگوین

مطبوعات و نشریات

روزنامه ها و مجله های پرتیراژ بوسنی و هرزگوین شامل روزنامه دنونی آواز، اسلوبوجنیه، نزاویسنه نوویه، بوسنی، وچرنیی لیست، گلاس صربسکا، سان، یورو ابلیتس، فوکوس است و از جمله مجلات پرطرفدار در این کشور  مجله دانی، اسلوبودنا و استاو است. 

 

شبکه های تلویزیونی

موسسات تلویزیونی بوسنی و هرزگوین اغلب خصوصی می باشند. شبکه های رادیو و تلویزیونی مهم دولتی بوسنی و هرزگوین شامل رادیو و تلویزیون سراسری دولتی بوسنی و هرزگوین"RTV BiH  " است که در حوزه ملی به سه زبان بوسنیایی، کروات و صرب برنامه پخش می نماید. رادیو و تلویزیون فدارسیون بوسنی و هرزگوین "FBiH" که به زبان بوسنیایی و کروات در حوزه ملی برنامه دارد و متعلق به فدراسیون بوسنی و هرز گوین می باشد.

رادیو تلویزیون جمهوری صربسکا"RTV RS" که در بانیالوکا قرار دارد و به زبان صربی و انگلیسی جذب مخاطب می نماید.

 مهمترین رسانه های خصوصی  شامل "NTV Hayat"، "PINK "، ""OBNو ""ATVاست .

ایستگاه های رادیویی

مهم ترین ایستگاه های رادیویی دولتی"BH Radio 1"  و " BN Radioمی باشد که فراگیری آنها بصورت ملی  می باشد  و ایستگاه های رادیویی"Radio FBIH " متعلق به فدراسیون بوسنی و هرزوگوین است و  به زبان بوسنیایی و کروات برنامه دارد. ایستگاه رادیویی " Radio Republike Srpske" در جمهوری صربسکا برای صربها  برنامه پخش می کند.

مهمترین رادیوهای خصوصی در این کشور شامل" KALMAN"،"RADIO M"، "ANTENA"،"RADIO"MIX"و "BNRADIO"است.

 ایستگاه های رادیویی بوسنی و هرزگوین از جمله رسانه هایی هستند که به تعداد بالا در دو منطقه فدراسیون بوسنی و هرزوگوین و جمهوری صربسکا تاسیس شده اند. شهرهایی که در جمهوری صربسکا ، مراکز اصلی پخش برنامه ایستگاه های رادیو محلی به شمار می آیند "بانیا لوکا" و " برچکو" هستند و شهرهای " سارایوو " ، "موستار" ، " توزلا " و "بیهاج" پوشش دهنده ایستگاه های رادیویی محلی منطقه فدراسیون بوسنی و هرزگوین هستند. ایستگاه های رادیویی محلی کشور بوسنی و هرگوین یکی از فراگیرترین رسانه های الکترونیکی این کشور به شمار می روند.

 

 رسانه های الکترونی

 کشور بوسنی و هرزگوین دارای چهار خبرگزاری ملی به نام های " فنا " ، " اناسا" ،"نینا" و "سرنا" می باشد که دو خبرگزاری فنا و اناسا به زبان بوسنیایی و انگلیسی است. خبرگزاری نینا  به زبان کرواتی و سرنا به زبان صربی برنامه دارد.

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران