معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه

امروز: چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٣٩٦ |

هیات پارلمانی کشورمان به ریاست "علاءالدین بروجردی" با رئیس مجلس نمایندگان، رئیس مجلس اقوام، رئیس کمیته مشترک دفاعی و امنیتی پارلمان، وزیر تجارت خارجی و مقامات وزارت امنیت و نهادهای ایرانی حاضر در بوسنی و هرزگوین دیدار و گفتگو نمود.
سفیر ایران در بازدید از موزه سربرنیتسا در سارایوو گفت: جنایت های صورت گرفته در بوسنی و هرزگوین به همگان می آموزد که استفاده از تجارب تلخ گذشته اجازه تکرار این فجایع را نخواهد داد.
سفیر ایران در مصاحبه با روزنامه دنونی آواز بوسنی و هرزگوین با برشمردن ظرفیت های اقتصادی کشورمان تصریح کرد که تجار بوسنیایی می توانند از طریق ایران به بازارهای آسیا دسترسی پیدا کنند.
در دیدار محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایرن با عادل عثمانوویچ وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین راه های گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های فرهنگی و ورزشی مورد بررسی قرار گرفت.
همکاری های تجاری و اقتصادی میان کانتون توزلا و استان البرز در ملاقات نخست وزیر توزلا با سفیر جمهوری اسلامی در بوسنی و هرزگوین مورد تاکید قرار گرفت.
مراسم روز ملی ایران با حضور گسترده مقامات و شخصیت های سیاسی و فرهنگی بوسنی در هتل بریستول سارایوو برگزار شد.
ایرانیان مقیم بوسنی و هرزگوین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند
نخست وزیر بوسنی و هرزگوین: قدردان کمک های جمهوری اسلامی ایران هستیم و از توسعه روابط دو کشور استقبال می کنیم.
رئیس خبرگزاری دولتی بوسنی و هرزگوین: از همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) استقبال می کنیم.
رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سفر بسیار خوبی به روسیه داشتیم و توانستیم زمینه های گسترش روابط را مرور کنیم، گفت: ظرفیت‌های زیاد و متنوعی برای توسعه روابط ایران و روسیه وجود دارد و دو دولت اراده لازم را برای گسترش این روابط و استفاده از ظرفیتهای موجود دارند.
رییس جمهور شامگاه سه شنبه در جمع ایرانیان مقیم روسیه در مسکو، تاکید کرد که در سال جدید همه باید دست به دست هم دهیم و تلاش خود را برای ایجاد جهش در تولید و اشتغال بکار گیریم.
رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به امضای اسناد جدید همکاری با روسیه در عرصه های انرژی، ساخت نیروگاه تولید برق و نیروگاههای جدید هسته ای، ترانزیت، گردشگری و همکاریهای علمی، فناوری و فرهنگی اظهار داشت: سطح روابط دو کشور از سطح روابط عادی به روابطی مبتنی بر پروژه‌های بزرگ و بلند مدت رسیده و برای تنظیم راهبرد بلند مدت روابط، تصمیمات دقیقی اتخاذ کرده ایم.
روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه پس از بررسی راههای تقویت همکاریهای مشترک تهران و مسکو درعرصه های مختلف تاکید کردند که در مسیر روابط مشترک هیچ مانعی وجود ندارد و دو کشور مصمم هستند سطح همکاری های خود را بیش از پیش گسترش دهند.
جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با انتشار بیانیه ای مشترک در پایان سفر رسمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور به مسکو، تاکید کردند که در حوزه روابط دوجانبه و منطقه ای و بین المللی به توافقات گسترده ای دست یافته اند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور روز سه شنبه به طور رسمی در کاخ کرملین مورد استقبال ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور روز سه شنبه در جریان سفر رسمی به روسیه، با حضور در آرامگاه سرباز گمنام در مسکو، به قربانیان جنگ جهانی دوم ادای احترام کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات سخنگوی نیروهای موسوم به ائتلاف عربی، ضمن سخیف خواندن اظهارات احمد العسیری در رابطه با جمهوری اسلامی ایران، خطر واقعی در منطقه را تروریسم تکفیری و حامیان منطقه ای و بین المللی آن عنوان کرد که تحت پوشش مبارزه با تروریسم، فجیع ترین جنایت ها در منطقه را به نام خود ثبت کرده اند.
رییس جمهور پس از دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه دولتی مسکو، حل مشکلات پیچیده جهان امروز را نیازمند همکاری دانشمندان و دولتها دانست و تصریح کرد: افول سیطره غرب و پایان انحصار ثروت، فرصتی تاریخی برای بنا کردن بنیانهای جهانی جدید است.
اوقات شرعی |  وزارت امورخارجه | تماس با ما | نقشه سايت | جستجو