معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه

امروز: سه شنبه ٠٦ تير ١٣٩٦ |

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست اسلو فروم 2017 به نروژ سفر کرده در حاشیه این مراسم با «ایگور سرناداک» وزیر امور خارجه بوسنی و هرزگوین دیدار و گفت‌وگو کرد.
بیست و چهارمین سالگرد شهادت شهید رسول حیدری، اولین شهید ایرانی در طول جنگ بوسنی و هرزگوین با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و مقامات محلی در محل شهادت وی برگزار شد.
دفتر یادبود شهدای حوادث تروریستی تهران در سارایوو در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با استقبال قابل توجه مقامات و شخصیت های بوسنیایی و دیپلمات های مقیم روبرو گردید.
میلوراد دودیک رییس جمهوری صربسکا به مناسبت حمله تروریستی تهران، مراتب تسلیت و همدردی خود را به دکتر حسن روحانی رییس جمهور ایران ابراز نمود.
دفتر یادبود به مناسبت بزرگداشت یاد شهدا و زخمی شدگان حادثه تروریستی در مرقد حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی، در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو مفتوح می شود.
مقامات سیاسی، پارلمانی، مذهبی، رسانه ای و علمی بوسنی و هرزگوین ضمن حضور در مراسم افطار سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو حوادث تروریستی اخیر در تهران را محکوم و شهادت تعدادی از هموطنان بیگناه را به سفیر کشورمان تسلیت کفتند.
حسین افندی کاوازوویچ، ریس العلما و رئیس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین طی پیامی کتبی به سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین حمله تروریستی در تهران را محکوم و تسلیت گفت.
سمینار «نقش و مسئولیت رهبران دینی و اجتماعی در هدایت جامعه» به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در محل تالار یونیتیک شهر سارایوو برگزار شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری مهر به تشریح روابط دوجانبه پرداخته است. متن کامل این مصاحبه به شرح ذیل است:
دکتر محمد جواد ظریف با استقبال دکتر لوتار دیتمر در نشست بنیاد مطالعاتی کوربر آلمان حضور یافت.
دیدار دکتر ظریف و رئیس جمهور آلمان برگزار شد..وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این دیدار دفتر مخصوص میهمانان را امضاء کرد.
توئیت های تازه دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و آلمان پس از دیدار و گفتگوی خصوصی در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی حاضر شدند.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در آلمان حضور دارد، صبح امروز به وقت محلی با خانم بریگیت زیپرایس (Brigitte Zypries) دیدار و گفتگو کرد.
میزگرد مشترک وزیر امور خارجه کشورمان با حضور وزیر اقتصاد آلمان و با شرکت منتخبی از مدیران عامل و روسای شرکت ها و صنایع بزرگ آلمان لحظاتی پیش آغاز شد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در آلمان حضور دارد، شامگاه دوشنبه در اجتماع بزرگ ایرانیان مقیم آلمان در برلین حاضر شد.
بهرام قاسمی در مورد دروغ پردازی های رسانه های سعودی علیه کشورمان از جمله ادعای اخیرشان مبنی بر بازداشت سه ایرانی به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های ضد امنیتی در این کشور گفت : ان چه از قول یک روزنامه عربستان نقل شده است بی ارزش ، بی پایه و اساس و دروغ است .
در این دیدار آقای شویبله وزیر دارایی آلمان بر اجرای برجام تاکید کرد و از همکاریهای بانکی با کشورمان استقبال کرد.
اوقات شرعی |  وزارت امورخارجه | تماس با ما | نقشه سايت | جستجو