گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با خبرگزاری بوسنیایی کلیکس


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با خبرگزاری بوسنیایی کلیکس

سفیر جمهوری اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری بوسنیایی کلیکس : اراده مستحکم ایران برای مقابله با تروریسم همچنان باقی است.

محمود حیدری سفیر کشورمان در سارایوو با تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال بحرانهای منطقه ای گفت: تروریسم تهدید بزرگی نه فقط برای منطقه خاورمیانه بلکه برای همه جهان است و در سالیان اخیر عمق و دامنه خطرات ناشی از تروریسم برای همه جهان روشن شده است.

وی با تاکید بر لزوم اجتناب غرب از تفسیر دوگانه تروریسم افزود: انتظار جمهوری اسلامی ایران از همه کشورهای اروپایی و دول خاورمیانه آن است که با درس گرفتن از حوادث سالیان اخیر عزم جدی خویش برای مقابله با تروریسم و عوامل پیدایش و رشد آن را جزم نمایند و در این راه از بکار گیری استانداردهای دوگانه و تقسیم تروریسم به تروریسم خوب و بد اجتناب کنند.

حیدری افزود: جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب، خود قربانی تروریسم مورد حمایت قدرت های خارجی بوده و در این راه هزاران شهید داده و افتخار می کند که در ریشه کن نمودن برخی گروه های تروریستی همچون داعش در منطقه خاورمیانه نقش پیشتاز و بسیار موثر داشته است و این اراده مستحکم برای مقابله با تروریسم در همه اشکال آن، همچنان در ملت، دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران باقی است.

سفیر کشورمان با اشاره به ناکامی دشمنان انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته گفت: بی ثبات سازی جمهوری اسلامی ایران رویای ناکام سران رژیم صهیونیستی، حامیان و هم پیمانان آن است که مواضع آنان در جریان اغتشاشات اخیر بخوبی آن را نشان داد. با وجود این ، جمهوری اسلامی ایران بدلیل برخورداری از پایگاه عظیم مردمی در تمامی چهار دهه گذشته توانسته بر مشکلات غلبه کند و بعنوان یک کشور قدرتمند، باثبات و دارای نقش سازنده منطقه ای از جمله در تقابل با تروریسم ظاهر شود.

سفیر کشورمان در پاسخ به پرسشی در خصوص آینده روابط ایران و آمریکا گفت: هر زمان دولت آمریکا از اقدامات خصمانه علیه ملت ایران دست بردارد و آمادگی داشته باشد به جای تهدید از باب تکریم و احترام نسبت به حقوق ملت ایران وارد شود شرائط متفاوت خواهد شد.


١٢:٥٦ - 1396/11/03    /    شماره : ٤٩٧١٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران