گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > انتشار ویژه نامه گردشگری سفر به ایران در بوسنی و هرزگوین


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار ویژه نامه گردشگری سفر به ایران در بوسنی و هرزگوین

همزمان با نوروز1397 ؛ ویژه نامه سفر به ایران در کشور بوسنی و هرزگوین منتشر شد.  

فصلنامه گردشگری بوسنی و هرزگوین (فورای)؛ همزمان با آغاز سال جدید شمسی ویژه نامه جدید خود را به سفر به ایران اختصاص و منتشر کرد.

در این ویژه نامه بخش های متنوعی از کشورمان به تصویر کشیده و شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، کاشان، مشهد، کیش و تبریز به عنوان مقصدهای شاخص گردشگری در ایران معرفی شده اند.

در مقدمه این ویژه نامه آمده است: ایران مهد یکی از قدیمی ترین تمدنهای جهان، کشور اشعار رویایی، کشور فرش های فاخر و باغهای سرسبز، کشوری با 21 اثر تاریخی ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو، کشوری با جمعیت جوان و ترکیبی حیرت انگیز از سنت و مدرنیزه،  مقصد بی نظیری برای گردشگران بوسنیایی است.

محمود حیدری سفیر کشورمان در مصاحبه ای اختصاصی با این نشریه بوسنیایی ضمن دعوت از شهروندان بوسنی برای سفر به ایران گفت: اطمینان دارم، گردشگران بوسنیایی در سفر به ایران و شهرهای مختلف آن نه فقط از آشنایی با گنجینه های ارزشمند بشری و جاذبه های متنوع طبیعی، هنری و معنوی لذت خواهند برد بلکه مجذوب محبت و مهمانوازی ملت صمیمی ایران نیز خواهند شد.  

سفیر کشورمان افزود: اگرچه اشتراکات فرهنگی و تاریخی فراوانی دو ملت ایران و بوسنی و هرزگوین را به هم پیوند زده است که وجود واژگان مشترک زبانی، سنن و رسوم مشابه مانند گرامی داشت نوروز و علاقه مندی به بزرگانی همچون مولانا، حافظ، سعدی و خیام از یک سو و فوزی موستاری و سودی بوسنوی از سوی دیگر شاهد آن است، اما سفر به ایران گامی است که در رسیدن به اشتراک بیشتر بسیار مورد فایده خواهد بود.

فصلنامه گردشگری بوسنی در ویژه نامه ایرانی خود به ورزش های پرطرفدار ایرانی نیز پرداخته و ضمن تشریح ورزش پهلوانی و زورخانه به معرفی ورزش پرطرفدار فوتبال و صعود ایران به جام جهانی 2018 مسکو اشاره و  نوشته است: فوتبال ورزش اول ایران است و استادیوم آزادی تهران یکی از بزرگترین ورزشگاه های فوتبال جهان محسوب می شود و بوسنیایی ها نیز در میان بازیکنان و مربیان فوتبال ایران حضور دارند که ابراهیم بیوگرادیچ ؛ انور لوگوشیچ ؛ المیر تولیا ؛ الن آودیچ ؛ فاروق اختیارویچ و امیر اوبوچا در میان آنها از همه موفق تر بوده اند.

در این فصلنامه در معرفی فرهنگ نوروز ایرانی آمده است: نوروز روز اول سال شمسی ایرانی است که همزمان با اول بهار طبیعت است و یکی از کهن ترین جشنهای ایرانی با قدمتی بیش از سه هزار سال است که امروز بیش از 300 میلیون نفر در سراسرجهان همزمان با ایران آن را جشن می گیرند.

فصلنامه گردشگری بوسنی و هرزگوین با تصاویری دیدنی از جاذبه های فرهنگی و گردشگری ایران در تیراژ پنج هزار نسخه به دو زبان بوسنیایی و انگلیسی در دسترس علاقمندان بوسنیایی سفر به ایران و همچنین و جهانگردانی قرار می گیرد که از کشور بوسنی در فصل بهار بازدید می کنند. 

 

 


١٧:١٦ - 1396/12/29    /    شماره : ٥٠٥٩٣١    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران