گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مصاحبه سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین با خبرگزاری اوناسا به مناسبت روز جهانی قدس


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین با خبرگزاری اوناسا به مناسبت روز جهانی قدس

محمود حیدری سفیر کشورمان در سارایوو همزمان با گرامی داشت روز قدس در مصاحبه ای با خبرگزاری اوناسا بوسنی و هرزگوین به تشریح وقایع اخیر در سرزمین های اشغالی و مواضع جمهوری اسلامی ایران پرداخت. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو گفت: جمهوری اسلامی ایران با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس به عنوان روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعتراض به جنایات اسرائیل و حامیانش همواره در دفاع از حقوق مردم فلسطین در عرصه های بین المللی پیشقدم بوده است.

حیدری با تاکید بر اینکه بیت المقدس پایتخت فلسطین باقی خواهد بود اضافه کرد: دولت ایالات متحده امریکا با انتقال سفارت خود به بیت المقدس از یک سو نشان داد که به هیچ یک از مصوبات بین المللی پایبند نیست و از سوی دیگر نیز به رژیم صهیونیستی، چراغ سبز داد تا مرتکب کشتار وحشیانه دیگری علیه مردم مظلوم فلسطین شود.

سفیر کشورمان افزود: رئیس جمهوری آمریکا نشان داده است که از نابودی پایه ها و قواعد نظم بین الملل هیچ ابایی ندارد و این اقدام در ادامه خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای و برخی دیگر از توافقات مهم بین المللی نشان داده است که دولت جدید آمریکا چه مقدار برای نظام حقوقی جهانی و صلح و امنیت جهانی ارزش قائل است.

حیدری با محکوم نمودن کشتار مردم بی دفاع فلسطین افزود: کشتار فجیع معترضان صلح طلب فلسطینی در غزه که جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به شمار می آید، نقطه اوج دور جدیدی از اقدامات مخربی است که در طول شش ماه گذشته با هدف سرکوب فلسطینیانی که با جسارت خواستار حقوق بنیادین خود بودند، صورت گرفته است.

وی با اشاره به شهادت شمار زیادی از شهروندان بی دفاع فلسطینی و یادآوری شهادت پرستار 22 ساله فلسطینی افزود: اعلام غیرقانونی رئیس جمهور آمریکا در دسامبر گذشته در خصوص بیت المقدس و اقدام خطرناک وی در اجرای آن تصمیم در روز نکبت سرآغاز تراژدی و جسارت بخشیدن به اشغالگران برای مجموعه ای از کشتارهایی از روی خونسردی بود که آخرین مورد آن شامل شلیک تک تیراندازها به کودکان و شهادت پرستار 22 ساله فلسطینی "رزان اشرف النجار" بود.

سفیر کشورمان تصریح کرد: امروزه دیگر خواسته بر حق مردم فلسطین محدود به مردان و زنان فلسطینی نیست بلکه شامل شمار روزافزونی از آزادی خواهان در سراسر جهان است که وجدان بیدارشان از این همه ظلم و جنایت به خشم آمده است.

حیدری همچنین با اشاره به خروج دولت آمریکا از برجام گفت: توافقنامه هسته ای تفاهم جامع و محکمی است که آمریکا نتوانست آن را تحمل کند و خروج نامشروع دولت آمریکا از برجام و خصوصاً روش‌های قلدرمآبانه‌ای که این دولت برای همراه کردن سایر دولت ها استفاده می‌کند، اصل وفای به عهد را نقض، حاکمیت قانون و حقوق بین‌الملل را در سطح بین‌المللی بی‌اعتبار و اهداف و اصول منشور ملل متحد و کارآیی نهادهای بین‌المللی را به چالش می کشد و این اقدام آمریکا در تاریخ بعنوان یک اقدام اشتباه بزرگ ثبت خواهد شد.

 

 

 


١١:٣٥ - 1397/03/18    /    شماره : ٥١٩٥٠٠    /    تعداد نمایش : ١٠٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران