گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین دیدار و در خصوص توافقنامه هسته ای، تحولات خاورمیانه و راههای تقویت روابط دوجانبه گفتگو کردند.

محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو در دیدار با دراگان چوویچ رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین با تشریح مواضع کشورمان در خصوص توافقنامه هسته ای و تحولات خاورمیانه گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان باثبات ترین کشور منطقه که در مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق نقش پیشتاز و موثر داشته است خود را متعهد به حفاظت از ثبات و امنیت منطقه می داند و در این راستا برای حل بحران یمن نیز از ابتدا مناسبترین راه حل را ارائه داد که گام نخست آن توقف کشتار مردم بیگناه است.

حیدری با اشاره به مغایرت تصمیم  دولت آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس با قعطنامه های سازمان ملل یادآوری کرد: این اقدام بمنزله هتک حرمت مقدسات همه مسلمانان جهان است و حمایت از اشغالگری سرانجام خوبی نخواهد داشت.

سفیر کشورمان با تبیین روند روبه رشد مناسبات دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی افزود: جمهوری اسلامی ایران خود را دوست همه مردم بوسنی می داند و خواستار تحکیم ثبات در بالکان و حفظ تمامیت ارضی، همزیستی مسالمت آمیز همه اقوام و توسعه کشور بوسنی و هرزگوین است.

دراگان چوویچ رئیس دوره ای شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با تاکید بر اراده این شورا در جهت تقویت مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت ها و زمینه های گسترش روابط دو کشور، بویژه در عرصه اقتصادی را گسترده دانست.

رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی با اشاره به سرعت تحولات و کثرت بحران های خاورمیانه افزود: انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس موجب پیچیده تر شدن شرایط در این منطقه می شود و به همین دلیل بیشتر کشورهای جهان از جمله دولت های اروپایی با این تصمیم همراهی نکرده اند.

عضو کروات شورای ریاست جمهوری بوسنی از تلاش های سفارت کشورمان برای برقراری ارتباط با اقوام و شهرهای مختلف در بوسنی و هرزگوین حمایت نمود  و ابراز امیدواری کرد که دولت و ملت ایران در پیمودن مسیر توسعه موفق باشند.


١٤:٤٧ - 1396/10/04    /    شماره : ٤٩٢٩٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران