گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار جوانان ایرانی حاضر در برنامه سالگرد سربرنیتسا و پیاده روی صلح با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار جوانان ایرانی حاضر در برنامه سالگرد سربرنیتسا و پیاده روی صلح با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی

گروهی از پزشکان و نخبگان جوان ایرانی به منظور حضور در مجموعه برنامه های یادبود سربرنیتسا وارد سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین شدند و مورد استقبال سفارت جمهوری اسلامی ایران و نهادهای بوسنیایی قرار گرفتند. 

محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با گروه ایرانی شرکت کننده در مراسم پیاه روی سربرنیتسا ضمن خوشامدگویی با تشریح پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران افتخار دارند که در زمان مظلومیت مردم مسلمان بوسنی با شجاعت و احساس مسئولیت به یاری همه جانبه آنان شتافتند و امروز نیز در دفاع از استقلال ، تمامیت ارضی و صلح و ثبات این سرزمین همچنان در کنار دولت و ملت بوسنی هرزگوین قرار دارند.

حیدری ضمن ارائه اطلاعاتی از دستاوردهای روابط دو کشور در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و ارتباطات با تشکل های مردم نهاد افزود: حضور جمعی از پزشکان و نخبگان رسانه ای  و نیروهای فکری و تحصیلکرده جمهوری اسلامی ایران از جمله بانوان در راهپیمایی و مراسم سالگرد سربرنیتسا نمایانگر پیام دوستی و همبستگی دو ملت است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو تاکید کرد: دوستی ملت ایران نسبت به مردم بوسنی فراگیر بوده و همه اقوام این سرزمین را شامل میشود و ما امیدواریم همه ساکنان این کشور در آرامش و امنیت، همزیستی برادرانه داشته باشند و خاطرات تلخ گذشته هیچگاه تکرار نشود.

در این مراسم، صالح احمدی، سرپرست گروه ایرانی نیز ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته برای تحقق این سفر گفت: امیدواریم تا در ادامه حضور سال های گذشته، حضوری موثر و پررنگ در مجموعه برنامه های سربرنیتسا داشته باشیم.

حجت الاسلام جعفر زارعان، مدیر کالج فارسی بوسنی و هرزگوین نیز ضمن برجسته دانستن این حرکت فرهنگی با ارزشمند خواندن حضور پر رنگ بانوان ایرانی در این مراسم گفت: حضور شما در مراسم سربرنیتسا و راهپیمایی صلح،  برگ زرینی دیگری در جهت ارتقای روابط دوستانه و متعمیق پیوندهای فرهنگی دو ملت خواهد بود.

گروه ایرانی امروز همراه با بیش از هفت هزار نفر سایر راهپیمایان صلح از سراسر جهان حرکت خود را از شهر "نزوک"به سمت سربرنیتسا آغاز و مسیر 110 کیلومتری را سه روز با پای پیاده به یاد قربانیان سربرنیتسا طی خواهند نمود و پزشکان گروه ضمن حضور در این راهپیمایی, به مداوا و رسیدگی به حال سایر راهپیمایان خواهند پرداختند.

در مراسم امسال بقایای اجساد  35 تن از قربانیان جدید تفحص شده بوسنی نیز به خاک سپرده می شود. 


١٩:٢٠ - 1397/04/16    /    شماره : ٥٢٤٠٤٣    /    تعداد نمایش : ٥٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران