گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > اهدای لوح زرین پایداری به سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین


  چاپ        ارسال به دوست

اهدای لوح زرین پایداری به سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین

 

لوح زرین پایداری از سوی انجمن های مادران سربرنیتسا و ژپا  و انجمن قربانیان و شاهدان نسل کشی به محمود حیدری سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین اهدا شد.

در مراسمی با حضور  اعضای انجمن رئیس انجمن مادران سربرنیتسا و ژپا ، انجمن قربانیان و شاهدان نسل کشی،  کمیته جستجوی مفقودان جنگ بوسنی و گروه ایرانی حاضر در مراسم پیاده روی سربرنیتسا، مجموع انجمن های بوسنیایی  با تقدیر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت بوسنی و هرزگوین، لوح زرین پایداری را به سفیر کشورمان اهدا کردند.

در این مراسم خانم منیرا سوباشیچ، رئیس انجمن مادران سربرنیتسا و ژپا  ضمن تشکر از اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از ملت بوسنی و هرزگوین گفت: امروز مادران و همسران شهید بوسنی و هرزگوین بیش از هر زمانی به همدردی بین المللی نیاز دارند و شما به عنوان نمایندگان ایران نشان دادید که همواره در شرایط سخت در کنار ملت بوسنی هستید.

دکتر عمار مائوشویچ؛ رئیس کمیته جستجوی مفقودین بوسنی و هرزگوین نیز ضمن خیر مقدم به گروه ایرانی گفت: پاسداشت سالگرد شهدای سربرنیتسا برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و  از اینکه شاهد حمایت های شما و حضور گروهی از جوانان پرشور از کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران هستیم بسیار خرسندیم.

آقای مراد طاهروویچ رئیس انجمن قربانیان و شاهدان نسل کشی بوسنی و هرزگوین نیز با تاکید بر اهمیت روابط دوستانه دو ملت گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت بوسنی و هرزگوین بوده است و ثابت کرده است که برای تحقق صلح و ثبات در این سرزمین مصمم است و ما قدردان این نیت دوستانه ایران هستیم. 

محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین ضمن خوش آمدگویی به حضار ابراز امیدواری کرد تا در پرتو برگزاری  برنامه های سالگرد نسل کشی سربرنیتسا ، جهانیان با عبرت گیری از این فاجعه تاریخی مانع از تکرار آن شوند.

سفیر کشورمان افزود: رویکرد جمهوری اسلامی ایران حمایت از استقلال،  تمامیت ارضی و همزیستی  صمیمانه همه اقوام  در بوسنی هرزگوین است.

حیدری افزود : دوستی میان ملتهای ایران و بوسنی در شرایط سخت به اثبات رسیده است و  مردم بوسنی نیز همواره در اشکال مختلف قدردانی خویش از  حمایتهای سرنوشت ساز ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را ابراز نموده اند.

سفیر کشورمان ابراز امیدواری نمود ابرهای رحمت همواره آسمان کشور زیبای بوسنی را معطر کند و صلح و همبستگی میان همه ساکنان این سرزمین جاودانه گردد و درخت‌ دوستی میان دو ملت ایران و بوسنی نیز همیشه پر ثمر و بانشاط باشد.

حجت الاسلام عیدی رئیس بنیاد ملاصدرا نیز با بیان سخنانی به اهمیت اقدامات خالصانه فرهنگی اشاره و گفت: تقویت پاسداشت یاد شهدای جنگ بوسنی و حضور پررنگ در چنین برنامه هایی از آنجاکه با اخلاص و نیت پاک همراه است بدون شک نتایج اثر بخشی برای دو ملت به دنبال خواهد شد.

در این مراسم "لوح زرین پایداری" از سوی آقای مراد طاهروویچ؛ رئیس انجمن قربانیان و شاهدان نسل کشی و خانم منیرا سوباشیچ رئیس انجمن مادران سربرنیتسا و ژپا  بصورت مشترک به پاس قدردانی از خدمات و همکاری های سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با ملت بوسنی و به نشانه دوستی دو ملت، به محمود حیدری سفیر کشورمان اهدا شد.

در ادامه خانم هاشمیان همسر یکی از شهیدان ایرانی نیز بر همبستگی خانواده شهدای کشورمان با بازماندگان سربرنیتسا تاکید نمود و سپس صالح احمدی  هماهنگ‌کننده گروه ایرانی حاضر در مراسم سربرنیتسا نیز  کتاب منتشره در خصوص شهید رسول حیدری را به شخصیتهای بوسنیایی حاضر در این برنامه اهدا کرد.

در این مراسم که با میزبانی سفارت کشورمان در سارایوو برگزار شد مسئولین و اعضای انجمن مادران سربرنیتسا و ژپا ، انجمن قربانیان و شاهدان نسل کشی،  کمیته جستجوی مفقودان جنگ بوسنی و گروه ایرانی حاضر در مراسم پیاده روی سربرنیتسا، رایزن فرهنگی و جمعی از دیپلمات های کشورمان، مدیر موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا و مسئولین بنیاد ملاصدرا  و کالج فارسی بوسنیایی حضور داشتند.

 


٢٢:٢٢ - 1397/04/18    /    شماره : ٥٢٤٠٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران