گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار اعضای موزه صلح تهران با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار اعضای موزه صلح تهران با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین

گروهی از اعضای موزه صلح تهران به منظور مشارکت در سالگرد شهدای سربرنیتسا وارد سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین شدند و مورد استقبال سفارت جمهوری اسلامی ایران و نهادهای بوسنیایی قرار گرفتند. 

محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با اعضای موزه صلح ضمن خوشامدگویی با ارائه اطلاعاتی از  روابط دو کشور در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و ارتباطات با تشکل های مردم نهاد افزود: دوستی ملت ایران نسبت به مردم بوسنی تعلق دارد و آرزو داریم که همه ساکنان این کشور در آرامش و امنیت، همزیستی در صلح زندگی کنند و تجربیات تلخ گذشته هیچگاه تکرار نشود.

علی اصغر عامری رایزن فرهنگی کشورمان نیزضمن خیر مقدم به گروه اعزامی از موزه صلح تهران گفت: اجرای برنامه های فرهنگی توسط انجمن های مردم نهاد از هر دو کشور بوسنی و ایران کمک موثری به تعمیق دوستی های ملت محسوب می شود و موجب ارتقای شناخت دو کشور از یکدیگر خواهد بود.

در این مراسم، شادی افروز سرپرست گروه موزه صلح با تشکر از حمایت های سفارت جمهوری اسلامی ایرانی و رایزنی فرهنگی کشورمان برای اجرای این سفر توضیحاتی درخصوص برنامه های موزه صلح تهران و اهداف سفر ارائه نمود.

وی افزود: گروه اعزامی موزه صلح تهران با حضور در مجموعه برنامه های پاسداشت شهدای سربرنیتسا از نزدیک با واقعیت های کشور بوسنی هرزگوین از نزدیک آشنا خواهند شد.

خانم یاسمینا باشیچ نماینده "انجمن بوسنیایی نوآوری های اجتماعی مونیا"با ارائه توضیحاتی در خصوص رویکردهای این انجمن در گرامی داشت یاد و خاطره شهدای سربرنیتسا از حضور اعضای انجمن صلح تهران در بوسنی استقبال و آمادگی خود را برای توسعه روابط با انجمن های ایرانی ابراز داشت.

 


١٢:٢٤ - 1397/04/18    /    شماره : ٥٢٤٠٤٨    /    تعداد نمایش : ٦١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران