گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفیر ایران در سارایوو مهمان ویژه نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و صنعتی بوسنی و هرزگوین


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران در سارایوو مهمان ویژه نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و صنعتی بوسنی و هرزگوین

محمود حیدری سفیر کشورمان به دعوت مقامات کانتون اوناسانا بعنوان مهمان ویژه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و صنعتی شهر بیهاج شرکت نمود. در این نمایشگاه شرکت هایی از آلمان، ایتالیا، ژاپن، کرواسی و دهها شرکت بوسنیایی حضور یافته و تولیدات خویش را به معرض نمایش گذاشتند.

در افتتاحیه این نمایشگاه نخست وزیر کانتون اوناسانا، شهردار بیهاج، وزیر کشاورزی فدراسیون بوسنی هرزگوین، رئیس اتاق بازرگانی خارجی بوسنی و جمعی دیگر مقامات محلی شرکت داشتند. سفیر کشورمان در این برنامه از بخش های مختلف نمایشگاه بازدید و با برخی از تولید کنندگان بوسنیایی گفتگو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران پس از بازدید از این نمایشگاه  ضمن دیدار با رییس اتاق بازرگانی کانتون اوناسانا، در خصوص همکاری های اقتصادی بین تجار و تولید کنندگان بوسنیایی و ایرانی گفتگو نمود. وی ضمن تاکید بر گسترش همکاریهای اقتصادی دو کشور اظهار داشت: ایران کشوری بزرگ  با بیش از  هشتاد میلیون نفر جمعیت است که در منطقه  خاورمیانه واقع شده که محل تلاقی کشورهای زیادی از جمله کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز و کشورهای حاشیه خلیج فارس است. ایران دارای ظرفیت و پتانسیل زیادی بوده و اقتصاد قوی و قدرتمندی دارد. شرکت های ایرانی علاقمند هستند تولیدات ایرانی را به بوسنی و هرزگوین صادر کنند و از گسترش همکاری با شرکت های بوسنیایی استقبال می کنند.

وی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه های اقتصادی در ایران گفت: طی چند ماه آینده چند نمایشگاه اقتصادی از جمله نمایشگاه توانمندی های صنعتی ایران، نمایشگاه حمل و نقل، نمایشگاه محصولات دانش بنیان و نمایشگاه دارو و تجهیزات پزشکی در ایران برگزار می شود. وی اظهار امیدواری کرد که شرکت های علاقمند بوسنیایی در نمایشگاه های ایران شرکت کنند‌.

نیهاد شوشنیار رییس اتاق بازرگانی بیهاج ضمن استقبال از گسترش همکاری های اقتصادی بین کانتون اوناسانا و استان های ایران گفت: تجار و شرکت های بوسنیایی از گسترش همکاری های اقتصادی بین دو کشور استقبال نموده و علاقمندی خود را جهت همکاری با شرکت های ایرانی اعلام کرده و ضمن اظهار امیدواری جهت شرکت تولید کنندگان بوسنیایی در نمایشگاه های تجاری ایران گفت: ایران دارای اقتصادی قوی و با ثبات است و دارای ظرفیت های اقتصادی خوبی است و ما از همکاری با شرکت های ایرانی استقبال می کنیم.


١٥:٤٦ - 1397/06/26    /    شماره : ٥٣٥٣٨١    /    تعداد نمایش : ١٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران